Kabaret Tey, Bohdan Smoleń - Smutasy, mazgaje (Z tyłu sklepu)

Teledyski
Disco Polo

Kabaret Tey, Bohdan Smoleń - Smutasy, mazgaje (Z tyłu sklepu)Odsłon: 456367 | Ocena: 2167 | Czas: 3m 21s |


Szukaj
Dyskusja:


Kabaret Tey, Bohdan Smoleń - Smutasy, mazgaje (Z tyłu sklepu) Milo wrocic do tej piosenki po latach. Widac gigantyczna roznice pomiedzy dzisiejszymi skeczami i kabaretami, a tymi z czasow PRL. Ukryty przekaz, mniej lub bardziej zauwazalny, w piosenkach, do tego ta oprawa muzyczna rodem wrecz z filharmonii, oddanie sie swej pracy nierozerwalnie zwiazanej z pasja. Teraz wszystko sprowadza sie do pieniedzy. Wystepy w tv, w nadmorskich miejscowosciach lub w czasie POKAZOW "MEDYCZNYCH". Pogwalcono te sztuke, bo z pelna swiadomoscia mozna bylo owczesne wystepy nazwac sztuka. Pozdrawiam
MISTRZ
1970 rok okej smolen
akordy ktore zaczynaja utwor przypominaja mi jakas piosenke... ktos cos pomoze ? ; )
Urodziłem sie w 1986 roku nie znam czasów komuny ale ta piosenka pobudza moja wyobraznie jakbym sam te czasy przeżył odżywaja nostalgiczne wspomnienia ktrych nie mam. Słucham tego i przenoszę sie w te lata mimo że ciezko sie żyło to chciałbym żyć w tym czasie.
Dziękuję rodzica, że w wieku 21 lat, umiem zrozumieć, umiem pojąć te słowa. Umiem zrozumieć jakim wspaniałym człowiekiem był Pan B. Smoleń. Nawet trochę łza się w oku kręci, bo pamiętam jak w wielu kilku lat puszczałem sobie to z kasety video... Rocznik 96' chyli czoła ludzia takim jak Pan Smoleń
Dziekuje Panu.
Pamiętam trochę jako dziecko klimat PRLu w czasach właśnie kiedy ten skecz był jeszcze świeży. Powrót do przeszłości. ZERO zmartwień w porównaniu do dzisiaj.
EDZIU ;[[[
WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ MU DAĆ PANIE A ŚWIATŁOŚĆ WIEKUJSTA NIECHAJ MU ŚWIEĆI
panie BOHDANIE dziękujemy za wszystko , spoczywaj w pokoju
Jakoś to dziwnie aktualne. Wspaniały, mądry, kochany nasz Bogdan Smoleń. Żegnaj Wielki!!!
Pamiętam czasy kiedy ten numer nie schodził przez wiele tygodni z pierwszego miejsca 30 ton... no ale kto w ogóle pamięta dzisiaj 30 ton?
Jak dla mnie to jest właśnie kabaretowa piosenka, której tekst i sens jest głęboki, te dzisiejsze można by odmierzyć łyżeczką.
Wielki Artysta!
I from Russia but I very like Polska jezdyk
Super artysta. Wielka strata. Mistrz.
[*] Jedyny w swoim rodzaju. Piszę późno, bo długo trzeba go wspominać. Wspaniały, jedyny w swoim rodzaju. Umiał jak nikt rozśmieszyć tłum, z Zenonem Laskowikiem w kabarecie TEY potrafił tłumy wspaniale poruszyć... PAMIĘTAMY I NIGDY NIE ZNIKNIE PAN Z NASZEJ KULTURY. [*]
"Ja Was widziałem..."
Nieśmiertelne
Bez Pana Bogusia, Polska nie jest już taka sama.
Na scenie świetny satyryk, paradoksalnie w życiu mający bardzo ciężko. On oczy zawsze miał takie smutne rozśmieszając innych. Jak koń, konie też zawsze mają smutne oczy. Ale teraz Panie Bohdanie jest Pan już szczęśliwy, wyrwał się Pan z tego łez padołu.
najlepsza piosenka