Top One - Wejdziemy na top '92

Teledyski
Disco Polo

Top One - Wejdziemy na top '92Odsłon: 11112 | Ocena: 28 | Czas: 3m 56s |


Szukaj
Dyskusja:


Top One - Wejdziemy na top '92 Złe decyzje zespołu Top One to wydanie albumu Poland! Disco No.2 i piosenka Ole Olek, dzięki temu zespół został zaszufladkowany do disco polo. Ponadto sami panowie z zespołu nie robią niczego żeby ich z tym gatunkiem nie utożsamiać. A szkoda.
Na ten filmik jest nałożona studyjna ścieżka dźwiękowa, aby polepszyć jakoś audio. I dobrze, bo lepiej się tego słucha :) Kiedy Top-One nagrywało ten utwór w 1990 roku Paweł śpiewał z chorym gardłem, a i tak zaśpiewał to 10 razy lepiej niż zaśpiewałby to dziś. Szukałem w internecie wielu nowych wykonań piosenek i słuchałem nowych utworów i stwierdzam, że Paweł zdecydowanie stracił głos i nie śpiewa już dobrze. Wokal Kucharskiego sprzed 20 lat i ten dzisiaj dzieli przepaść nie do zasypania.
Tak się składa że pamiętam Ciao Italia puszczane przez Fabiańskiego w Dwójce P.R. z między innymi zapomnianymi już zespołami SilverPol i Variese Tylko Top One przetrwało głównie dzięki pomocy Innych T Z prominentów . I tak naprawdę to pierwsza płyta była klasą samą w sobie (oczywiście nie autorstwa Samych Topków ) druga była na zbicie kaski a dalej było już tylko gorzej !  Choć przez długi czas byli prawie jedyni nie licząc nielicznych wyjątków w latach (90tych) t.j. Mefis, Nazar,   New Ace, United czy Mc Kowalski. Potem nadszedł czas Stachurskiego i innych i Top One zgasł ! I tyle w temacie !
Top One się wypalił już dawno temu. Wszystko przez próżność i brak chęci do wydania kolejnych płyt. Mając kiedyś w składzie Emila Jelenia, lider Top One i tak miał własne widzi mi się, czyli klepanie non stop Białego Misia i samouwielbienie, podżegane przez fanatycznych fanów z forum Top One. Pamiętam jak jeden z owych fanów wyśmiewał jednego artystę z nurtu Polskiego Dance. Paradoks był taki że ów wyśmiewany artysta odpowiadał za aranżację pewnej płyty, którą fanatyczny fan ubóstwiał. Top One zbrzydł mi dawno temu przez takie sytuacje, jak podpinanie się pod Disco Polo, czy chociażby gadanie że Top One jako pierwszy zespół w Polsce wydał nagrania na płycie CD...Tralala, Pan Bayer Full też szerzy błędne informacje iż jako 1 zespół w polsce wydał swoje nagrania na CD i to jeszcze podaje rok 1992 ! Do czasu wydań pierwszych płyt CD Top One czy Bayer Full w Polsce wyszły setki płyt CD polskich artystów..Dziwi także stosunek zespołu co do ściągania ich płyt z internetu. Panie Top One to gdzie kupić wasze płyty ? Top One nawet jeśli wyda płytę, co jest niemożliwe, to wyda w niszowej wytwórni. O ile się nie mylę Magic Records szybko z nich zrezygnował. I tak nie powinni tam nigdy trafić. 
aha od niego powstaly chujowe zespoly smiechu warte tylko TOP ONE..najlepszy zespol tej muzy...i chuj !!!!!!!!!!!najlepsze teksty i muza...masakra!!!!!!!!!!!!!pozdro dla fanow TOP ONE...
zespol KULT I tyle napisze od niego zaczelo sie boom na tkzw disco polo hcoc nigdy nie grali tegop styulu................grli total italo poland dance
No faktycznie, jednak czas pokazuje,że brakuje takich person jak Darek Królak,czy Jamrose, o Emilu nie wspominając,bo po rozstaniu z Top-One zrobił więcej sam,niż zespół od wydania "Hello". No bo tak reasumując to w 2009 roku odswieżyli trzy kawałki, rok pózniej "Puerto Rico" z tym "killerowskim" wstępem :) oraz "Trendy".
To prawda, Emil to obecnie klasa sama w sobie jeżeli chodzi o polską scenę dance. Jednak Paweł, Dariusze i Maciej też niemało zrobili na polskiej scenie dance w latach 90, obsługiwali jakby nie patrzeć sporą część rynku swoimi kompozycjami.
kolego @cinek400 całkowicie się z Tobą zgadzam w kwestii muzyki jak i albumów a co do Emila Jelenia to jest jeden z najlepszych kompozytorów muzyki disco polo i dance bo robił nie tylko dla siebie ale tworzy także innym zespołom z powodzeniem..
Tragedia jak dla mnie się zaczęła od albumu "Lśnienie Gwiazd", gdzie teksty były całkiem znośne (Darek Zwierzchowski i Janusz Kondratowicz pisali o wiele lepsze), ale stylowo dostosowali się do ówczesnego disco polo. Wg. Pawła, Królak był "dobrym aranżerem" a Jamroz "dobrym managerem", natomiast obaj nie mieli wpływu na styl ani na zespół, na co wpływ mieli wyłącznie Paweł i Darek Z. No i czekamy... To już 7 rok, może na 30-lecie założenia się doczekamy...
hmm ciekawe którzy nie mieli wpływu na muzykę...Królak? Zwierzu? fakt faktem, skład mieli idealny, wydali świetne albumy (łącznie z Ye,O!), a teraz brzmią jak jakieś nowe zespoły disco-pop, mało odróżniają się od weekendów i innych takich, właśnie o to mi chodziło że teraz mamy zupełnie inny zespół niż tu /watch?v=qZcloPjRUIM czy w tym live '92
razie co powstało w latach 1990-1995, gdzie płyty wychodziły co roku? Czy to były szmiry? Może i jestem czepliwy, może i mógłbym "przestać słuchać Top One", ale jak się psują hamulce w samochodzie, to nie porzuca się samochodu ani nie wymontowuje hamulców definitywnie, tylko je naprawia.
Wtedy było 4 facetów, w tym dwóch wg. Pawła "nie mających wpływu na muzykę", lecz za czasów tych 4 facetów Top One wydało 7 (słownie SIEDEM) płyt rok za rokiem, odszedł jeden-wydali 2 w 4 lata, odszedł kolejny i wyszła 1 w trzy. Później doszedł Emil-jedna płyta w 4 lata, a teraz Emila zmienił Robert-0 płyt w 7 lat. Czy na prawdę Dariusz Królak i Maciej Jamroz nie mieli wpływu na twórczość? Dzisiaj Paweł brak produkcji tłumaczy brakiem czasu, i chęcią stworzenia jak najlepszej płyty. To w takim
obok są filmiki z Nakła 2012, zupełnie dwa różne zespoły...
Ta wersja była na youtube od kilku lat, kiedy zniknęła to od razu wygrzebałem ją w sieci i wrzuciłem. Lepszej nie znalazłem.
o chłopie ale zajeździłeś taśmę